Безрадісна статистика

В нашій країні за статистикою МВС зареєстровано близько 1,5 млн людей, які вживають наркотики. Це по офіційних даних. По неофіційних даних таких людей в рази більше. З них 346 тисяч людей вживають ін’єкційні наркотики – це опіоїди або стимулятори, і це переважно молоді та працездатні люди. Більшість з них вже має синдром залежності від цих речовин. Вживання наркотиків пов’язане з поширенням захворюваності на ВІЛ/СНІД, гепатити В і С та інфекцій, що передаються статевим шляхом. У цьому випадку зв’язок зумовлений використанням нестерильних інструментів при ін’єкціному вживанні.

І навіть діти?

На даний час наркоманія значно помолодшала, уже з 12 років діти пробують наркотики, та багато з них потрапляють у „систему”. Ми не говоримо вже про алко залежних, якими завжди переповнені лікарні. За цими цифрами стоять скалічені долі, розбите життя, розчарування, безлад, смерть.

75%

Населення зловживає алкоголем

100 000+

Вмирають від алкоголю і наркотиків кожного року

130 000+

Починають вживати алкоголь і наркотики щороку

2 місце

Займає Україна у Східній Європі по темпах росту ВІЛ інфекцій

69%

ВІЛ інфікованих заразились шляхом введення наркотиків

Так а що з цим робити?

Для боротьби з цим злом по всій Україні розпочали свою роботу християнські реабілітаційні центри, які допомагають залежним людям та їхнім родинам позбутися цього страшного лиха.

Тому у Тернополі, при євангельській церкві “Любов і зцілення”, у 2002 році була заснована Благодійна Організація Християнський Центр Милосердя “Спасіння”, яка ставить перед собою завдання допомогти людям залишити назавжди вживати алкоголь та наркотики. Для досягнення мети було збудовано два стаціонарні реабілітаційні центри для чоловіків і жінок залежних від алкоголю та наркотиків. 

Наші центри ставлять перед собою завдання практично допомагати залежним людям, сім’ям, родинам. Ми сприяємо залежним людям допомогти стати повноцінними членами суспільства, які здатні любити сім’ю, працювати своїми руками та вести християнський спосіб життя.

Як це відбувається?

Процес звільнення від залежності є довготривалим та важким, тому що ця робота пов’язана з психологічним та моральним відновленням людини. Робота яку ми проводимо є комплексною, складається з декількох етапів та триває один рік.

Знайомство з сім’єю людини, якій потрібна допомога

Адже поспілкувавшись з сім’єю, можна зрозуміти причини проблеми. Не тільки залежний потребує допомоги, але, також, і сім’ї необхідні переміни. Багато негативізму та розчарування, невір’я та маніпуляцій, невпевності та агресії переживають батьки, діти, дружини, чоловіки. 

Практична допомога залежному(ій)

Для виконання цього завдання ми відкрили стаціонари, де люди проживають ізольовано від старих „друзів”, обстановки, середовища. Це закриті заклади, які знаходиться поза межами міста. Там не можна курити, вживати алкоголь, наркотики. Розпорядок та режим дня складений так, щоб людина почала вести повністю здоровий спосіб життя. Для морального та психологічного відновлення є час молитви та вивчення Божого Слова! В основі процесу реабілітації лежить покрокова програма ”Шлях до звільнення”. 

Дозвілля

Екскурсії та дозвілля збагачують деградовану наркотиком особистість. Одночасно в центрі може знаходитись до 20 людей.

Адаптація

Завершальний етап – це адаптація. Прийняття сімєю, свідома відмова від старих друзів, старого способу життя, пошук роботи, супутника життя, вибір нових друзів, вівідування амбулаторних зустрічей, обов’язкове відвідування церкви та богослужінь. Це важливий та тривали процес.

На даний час ценр реабілітації об'єднує багато чоловіків, жінок та їхніх сімей. Це люди які почали жити по- новому, стали служителями і вже самі допомагають іншим позбутися цієї страшної залежності! 

Ви, хтось з ваших друзів чи близьких страждає від алко чи нарко залежності?

Зв’яжіться з нами